close
تبلیغات در اینترنت
پشمک و طرز تهیه (ادامه مطلب را بخوانید)

لسکوکلایه عکس

این عکسها را غلامرضاوظیفه شناس مدیرسایت گرفته است .ادامه مطلب را بخوانیدوحتما نظر بدهید.منتظردیگرعکسهای من باشید .کپی برداری مجازاست.

پشمک و طرز تهیه (ادامه مطلب را بخوانید)یکی از شیرینی های پر طرفدار یزدی ها پشمک است که طرفداران زیادی در یزد و سایر استان های دیگر دارد.

 سعی کنید پشمک را به صورت تازه مصرف کنید زیرا پس از مدتی گرچه تاریخ مصرف آن نمی گذرد ولی رشته های پشمک فشرده می شود و حالت اولیه خود را از دست می دهد.

 مردم در اعیاد و برخی موارد در مجالس سوگواری پشمک را در یک ظرف کوچک فشرده می کنند و به صورت قالب های کوچک از مهمانان پذیرایی می کنند و در غیر این صورت در یزد پشمک بیشتر با چنگال سرو می شود.

مواد لازم برای تهیه پشمک یزدی

شکر /۳کیلو

آرد/ ۷۵۰ گرم

روغن جامد/ نیم کیلو

سرکه/یک قاشق غذا خوری

آب ۱/۵ کیلو

طرز تهیه:بتدا آب وشکر را مخلوط کرده روی گاز قرار داده و بعد از جوش آمدن سرکه را به آن اضافه می کنید تا بصورت عسل در آمده روغن و آرد را روی گاز قرار داده تا به مانند حلوا قرمز شود. شکری را که به صورت عسل در آمده  داخل چند سینی چرب شده ریخته بعد از سرد شدن مثل خمیر مجسمه به اندازه ای مالش داده تا تغییر رنگ داده تا به صورت آدامس سفید شود .آنرا داخل سینی گرد بزرگ در ابعاد ۱/۵ در ۱/۵ مانند کلافه ی نخ فرش بزرگ دور آن بریزیم وآرد و روغن سرخ را وسط سینی ریخته وکم کم آرد و روغن را به مواد می مالید با دست دور تا دور سینی که روی عسل که به صورت طناب در آن قرار گرفته می مالیم و دور هم پیچیده شود تا بصورت حلقه ای کوچک در آمده وآن را دوباره وسط سینی آورده وروغن تهیه شده تا ۱۰ بار اول به آن اضافه شود.


من این عکس را در لاهیجان  گرفتم .+ نوشته شده درجمعه 21 فروردين 1394ساعت 10:38توسط غلامرضاوظیفه شناس لسکوکلایه مقیم (تهران) | | تعداد بازدید : 72

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ