close
تبلیغات در اینترنت
جیرجیرک (ادامه مطلب را بخوانید)

لسکوکلایه عکس

این عکسها را غلامرضاوظیفه شناس مدیرسایت گرفته است .ادامه مطلب را بخوانیدوحتما نظر بدهید.منتظردیگرعکسهای من باشید .کپی برداری مجازاست.

جیرجیرک (ادامه مطلب را بخوانید)


جیرجیرک حشره‌ای است از تیره راست‌بالان رده آنسیفرا یا شمشیری‌ها ،راست‌بالان حشراتی هستند که در حالت استراحت بال‌ها به صورت جمع نشده و مماس با سطح پشتی بدن قرار می‌گیرد این فرم بیشتر در حشرات ابتدایی دیده می‌شود نام راست بالان بدین جهت بر آنها گذاشته شده‌است.
ملخ‌ها، سوسری‌ها، جیرجیرک‌ها، و آخوندک‌ها (البته امروزه بیشتر این گروه‌ها به صورت جداگانه‌ای طبقه بندی می‌شوند)در این راسته قرار دارند. معمولاً شب فعالند. قطعات دهانی جونده هستند. بال‌های جلویی باریک و بال‌های عقبی نازک و تاشده در زیر بال‌های جلویی هستند. دارای دگردیسی ناقص هستند.اغلب همه چیز خوارند و یا زباله‌خوار می‌باشند و ۲۵ هزار گونه دارد. گونهٔ نر این حشرات برای جلب نظر ماده‌ها، با ایجاد اصطکاک بین بال‌های جلویی و یا بال به پاها و … ایجاد صدا می‌کند

جیرجیرک آفریقایی

جیرجیرک‌ها خویشاوند ملخ‌ها هستند.آن‌ها می‌توانند به کمک پاهای عقبی بزرگشان به اندازهٔ چند برابر طول بدن خود بپرند.جیرجیرک‌ها معمولاً شب‌ها فعال‌اند.بعضی از آن‌ها مجراهایی حفر می‌کنند و تا زمانی که هوا روشن است در آن استراحت می‌کنند.بیش تر گونه‌های جیرجیرک برگ می‌خورند.اما بعضی از جیرجیرک‌های درختچه‌ای از حشره‌های دیگر تغذیه می‌کنند.

جیرجیرک‌ها مانند ملخ‌ها٬ آواز می‌خوانند.آن‌ها برای تولید صدا دندانه‌های شانه مانند یک بال خود را روی ناحیهٔ ضخیم بال دیگر می‌کشند.جلو بدن آن‌ها به صورت تشدیدگر عمل می‌کند و صدا بلندتر می شود.بعضی از جیرجیرک‌های گرمسیری به قدری بلند آواز می‌خوانند که می‌توان صدای آن‌ها را از فاصلهٔ ۱/۵ کیلومتری شنید.گوش جیرجیرک‌ها روی زانوهای جلویی آن‌ها قرار دارد.

من این عکس را در لسکوکلایه گرفتم+ نوشته شده درسه شنبه 24 شهريور 1394ساعت 13:39توسط غلامرضاوظیفه شناس لسکوکلایه مقیم (تهران) | | تعداد بازدید : 12

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ