close
تبلیغات در اینترنت
نمایی از یک قرباغه (ادامه مطلب را بخوانید)

لسکوکلایه عکس

این عکسها را غلامرضاوظیفه شناس مدیرسایت گرفته است .ادامه مطلب را بخوانیدوحتما نظر بدهید.منتظردیگرعکسهای من باشید .کپی برداری مجازاست.

نمایی از یک قرباغه (ادامه مطلب را بخوانید)


چند واقعیت درباره قورباغه ها

قورباغه ها از نظر ما انسان ها، جانوران جالب و سرگرم کننده ای هستند که ویژگی ها و رفتارهای منحصربفردی دارند.

قورباغه یک دوزیست است. قورباغه ها تخم هایشان را در آب می گذارند .تخم ها به بچه قورباغه هایی تبدیل می شوند که در آب زندگی می کنند و سپس این بچه قورباغه ها به قورباغه بالغ تغییر شکل می دهند.

بچه قورباغه ها بیشتر شبیه ماهی ها هستند تا قورباغه ها. آنها دم باله مانند بلندی دارند و از طریق آبشش تنفس می کنند.

یک دوزیست هم می تواند روی خشکی زندگی کند و هم در آب.

با این که قورباغه ها بر روی خشکی زندگی می کنند زیستگاه آنها باید در نزدیکی مرداب ها، برکه ها و یا در یک محل مرطوب باشد. دلیلش این است که اگر پوستشان خشک بشود می میرند.

قورباغه ها به جای این که آب بیاشامند، آب از طریق پوستشان به داخل بدنشان رسوخ می کند.

قورباغه ها از طریق سوراخ های بینی شان تنفس می کنند. همچنین حدود نیمی از هوایی که نیاز دارند را از طریق پوستشان جذب می کنند.

قورباغه ها از زبان چسبنده و عضلانی شان برای گرفتن و بلع مواد غذایی استفاده می کنند. بر خلاف انسان ها، زبان قورباغه ها به عقب دهانشان متصل نیست. در عوض پایه زبانشان جلوتر است که آنها را قادر می سازد زبانشان را به مسافتی خیلی دورتر بچسبانند.

قورباغه عادی برکه از سه سالگی آماده فرزندآوری می شود.

قورباغه ها در حیات وحش با خطرات زیادی روبرو می شوند و خوش اقبالند که چند سال دوام می آورند. اما قورباغه های در اسارت می توانند مدت طولانی تری زندگی کنند.

قورباغه ها همزمان می توانند جلو، اطراف و رو به بالا را ببینند. آنها هیچ وقت چشمانشان را نمی بندند، حتی زمانی که خوابند.

چشم های قورباغه ها به آنها کمک می کند غذایشان را ببلعند. وقتی قورباغه ها چشم هایشان را به سرعت باز و بسته می کنند، تخم چشم هایشان به سمت پایین کشیده می شود و یک برآمدگی در سقف دهانشان ایجاد می کند. این برآمدگی مواد غذایی را در داخل دهان و عقب  وجلو میکند .

طول زبان قورباغه ها

زبان قورباغه در حدود یک سوم طول کل بدنش است. اگر می خواهید زبان انسان را با قورباغه مقایسه کنید تصور کنید که درصورتی که یک انسان زبانی به اندازه قورباغه داشت زبانش به نافش می رسید.

زبان انسان به پشت گلویش متصل است، اما زبان قورباغه جلوتر است و به نزدیک عقب فکش متصل است. هنگامی که قورباغه از زبانش استفاده نمی کند، نوک زبان از پایه رو به بالا و به سمت پشت گلو تا می خورد. غده ای در داخل دهان قورباغه قرار دارد که یک ماده چسبنده تولید می کند و به قورباغه اجازه می دهد به دقت با زبانش ضربه ای ناگهانی بزند و طعمه اش را بگیرد.


+ نوشته شده درچهارشنبه 23 دي 1394ساعت 8:36توسط غلامرضاوظیفه شناس لسکوکلایه مقیم (تهران) | | تعداد بازدید : 27

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ